Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Попада ли застрахователна премия в обхвата на чл. 208 от ЗКПО

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Дружество е сключило медицинска застраховка Бест Докторс, съгласно групова полица. Застраховката е за всички служители и е част от социалния пакет, който дружеството предоставя на своите служители.

Застраховката осигурява:

- Покриване на разходите за лечение до 1 млн. евро за една застрахователна година и до 2 млн. евро за целия период.

- Лечение или хирургична намеса в специализирани лечебни заведения в цял свят

- Второ лекарско мнение по поставена диагноза за включените в покритието заболявания

- Организиране на пътуването и настаняването в чуждестранна болница

- Извършване на прегледи от лекари, утвърдени специалисти в своята област, в цял свят

- Покриване на разходите за пътуване и настаняване на застрахования и един придружител.

- Застраховката покрива следните рискове:


Злокачествено новообразувание

- Байпас на коронарната артерия

- Смяна на сърдечна клапа

- Неврохирургия

- Трансплантация на органи от живи донори

- Трансплантация на костен мозък


Попада ли застрахователната премия Бест Докторс в обхвата на чл. 208 от ЗКПО, т.е може ли да бъде освободена от данък социален разход в размер до 60 лв. месечно за всяко наето лице? Предвид изброените рискове, които покрива, попада ли тази застраховка в обхвата на доброволно здравно осигуряване, съгласно чл. 82, ал. 1 от ЗЗО, съответно в глава 40, раздел IV от Кодекса за застраховането?  

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Попада ли застрахователна премия в обхвата на чл. 208 от ЗКПО

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x