Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Подаване на декларация по чл 55 от ЗДДФЛ и внасяне на авансов данък от СОЛ земеделски производител

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Физическо лице извършва дейност като самоосигуряващо се лице - регистриран земеделски производител (ЗП). Получава помощ за развитие на земеделието 1000 лв. през месец юли и продава през месец септември земеделска продукция на фирма - зърно за 2400 лв., като сумите са видни от банково извлечение на лицето. Възможна е продажба на продукция и през месец октомври. Следва ли лицето да подава декларация по чл 55 от ЗДДФЛ за 3-то тримесечие и каква сума декларира и внася? И съответно за продажбата през октомври също следва ли да подава декларация по чл 55 от ЗДДФЛ за 4-то тримесечие и как си изчислява данъка? Лицето ще декларира доходите си в годишна декларация по чл. 50, ал. 1 от ЗДДФЛ в Приложение № 3 -доходи от друга стопанска дейност и ще изчисли нормативно признати разходи 60% и съответно годишен данък. Следва ли при тази ситуация ФЛ да подава декларация по чл. 55 от ЗДДФЛ и да внася авансово данък и какъв?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Подаване на декларация по чл 55 от ЗДДФЛ и внасяне на авансов данък от СОЛ земеделски производител

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x