Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Отклонение от данъчното облагане по чл. 16, ал. 2, т. 3 от ЗКПО при заместване на дълг на съдружник

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:


Адвокатско дружество е учредено от двама съдружници - адвокати. Същото е учредено на основание Закона за адвукатурата. Дружеството води самостоятелно счетоводство в съответствие с правилата на Закона за счетоводството и ЗКПО и др. данъчни закони. Адвокатското дружество желае да замести в дълг един от съдружниците. Същият има банков кредит. Ще бъде сключен договор между кредитора /банката/ и дружеството. Ако дружеството замести в дълг своя съдружник, това ще се тълкува ли като отклонение от данъчното облагане по чл. 16, ал. 2, т. 3 от ЗКПО? Какви ще са счетоводните записвания?


Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Отклонение от данъчното облагане по чл. 16, ал. 2, т. 3 от ЗКПО при заместване на дълг на съдружник

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x