Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Отчитане на дистанционни продажби във Великобритания без валиден ДДС номер там

Бойчо Момчилов Отговор, предоставен от
Бойчо Момчилов
Въпрос:

Фирмата е регистрирана по ЗДДС в България. Закупува стоки от фирми, регистрирани по ЗДДС в други държави от ЕС, с нулева ставка на ДДС. Въпросните стоки не пътуват до България, а най-вероятно от същата тази страна, от която са закупени, се продават онлайн на физически лица от ЕС. За получените стоки се издава протокол по чл. 117, ал. 1, който се отразява в дневниците. За продажбите се издава фактура с начислен 20% ДДС, чиято крайна сума е равна на сумата на извършените продажби през съответния месец. Приходите се получават по банков път. Поради липсата на валиден ДДС намер във Великобритания в момента фирмата не осъществява горепосочената дейност. Правилно ли е по този начин отразяването на сделките, защото не е спазено уславието на чл. 14, ал. 1, т. 1 за дистанционни продажби? При получаване на ДДС намер във Великобритания ще има ли промяна в документирането на сделките, при положение че стоки не пристигат и не се изпращат в и от България?



Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Отчитане на дистанционни продажби във Великобритания без валиден ДДС номер там

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x