Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Начисляване на ДДС във фактура за авансово плащане от фондация

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Фондация - юридическо лице с нестопанска дейност съгласно учредителния акт осъществява дейност в частна полза. Фондацията има сключен договор за отпускане на грант със значение на безвъзмездно целево финансиране, предоставено по силата на договор за изпълнението на дейностите и съобразно бюджета, определени в предложението за проект. Фондацията не е регистрирана по ЗДДС. Финансирането е предоставено във връзка със закупуване на поземлени имоти – земеделски земи, които предстои да променят предназначението си, приемане на подробен устройствен план за тези имоти и определяне на урегулирани поземлени имоти с предназначение за жилищно строителство. Фондацията е сключила предварителен договор за покупко-продажба на недвижим имот по чл. 19 от ЗЗД с юридическо лице - собственик на недвижимия имот. Съгласно този договор фондацията трябва да заплати аванс към собственика на имотите във връзка с покриване на част от разходите и таксите за обединяване на имотите, изработването, съгласуването и влизането в сила на подробния устройствен план за нововъзникналия земеделски имот и таксите и разходите за обособяване на нови УПИ. Трябва ли във фактурата издадена от доставчика за авансово платена сума от Фондацията да има начислен ДДС или е освободена доставка?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Начисляване на ДДС във фактура за авансово плащане от фондация

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x