Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Лихва по чл. 89 от ЗКПО и включването ѝ в ГДД

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Във връзка с годишно приключване за 2017 г. ООД има разлика във определената прогнозна печалба за 2017 и направените авансови вноски (тримесечни по чл. 85 от ЗКПО ) и окончателна печалба за 2017. Тук уточнявам, че не е подадена декларация по чл. 88 от ЗКПО за увеличение на авансовите вноски и от тук се получава разликата, върху която ООД трябва да плати лихва по чл. 89 от ЗКПО за превишаване на годишен корпоративен данък над определените авансови вноски. Дали начисляването на тази лихва е през 2017 г. и се включва в ГДД за 2017 или се начислява в годината на плащането, т.е. през 2018 г., и се посочва в увеличение на финансовия резултат в ГДД за 2018 г.?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Лихва по чл. 89 от ЗКПО и включването ѝ в ГДД

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x