Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Годишно коригиране на данъчен кредит по чл. 73 от ЗДДС

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Фирмата ни има основна дейност транспорт на товари на територията на ЕС и в страната. Заедно с това сме и застрахователни агенти от няколко месеца. До този момент не сме извършвали начисляване на частичен данъчен кредит. В месеците, когато сме осъществявали освободената доставка по чл. 47, коефицентът ни е 0,99. Може ли да извършим годишно коригиране по чл. 73 от ЗДДС? Фирмата ни е предоставила заем на друго дружеството за период от 180 дни, считано от 16.10.2017 г. Условие по договорът е заемателят да върне заеманата сума по реда на договора, като заплати и лихва в 3% от заемната сума годишно. Трябва ли дружеството на признае приходи от лихви към 31.12.2017 г. Плащане по заема не е имало и, ако отговорът е да - да бъдат ли включени при изчисляването на коефициента по чл. 73 от ЗДДС и трябва ли да се покажат в дневниците за продажби? Дружеството прилага Международни стандарти за счетоводно отчитане!

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Годишно коригиране на данъчен кредит по чл. 73 от ЗДДС

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x