Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Документи за доказване на обстоятелства по чл. 92 ал. 3 от ЗДДС

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Дружество за последните 12 месеца извършва изцяло доставки на услуги към данъчно задължени лица от ЕС и трети страни. По тази причина съгласно чл. 21, ал. 2 мястото на изпълнение не е в България и фактурите се издават с 0 % ДДС. При това положение задължена ли е компанията да прилага чл. 92 ал. 3 от ЗДДС? Ако да, проблем ли е, ако Дружеството винаги е прилагало чл. 92, а. 1 до този момент, дори да е отговаряло на условията по чл. 92 ал. 3 от ЗДДС? Къде точно в Правилника за прилагане на ЗДДС е регламентирано какви документи се представят пред НАП за доказване обстоятелствата по чл. 92 ал. 3 от ЗДДС? Към момента на подаване на декларацията ли се подават документите или след започване на проверката? Може ли да опишете каква е процедурата за възстановяване по чл. 92 ал. 3 от ЗДДС стъпка по стъпка. Друга наша фирма има един единствен клиент от трета страна, на който предоставя услуги. За последните 24 месеца сме издали само 3 фактури към въпросния клиент. Трябвало ли е всеки месец да си искаме ДДС-то по чл. 92, ал. 3?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Документи за доказване на обстоятелства по чл. 92 ал. 3 от ЗДДС

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x