Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Деклариране на покупко-продажби на автмобили

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Ние сме дружество, което се занимава с покупко-продажба на автомобили, имаме собствен лизинг, изкупуваме и коли втора употреба, а също така извършваме и рент а кар услуги. Предстои да се попълни декларация по чл. 73 от ЗДДФЛ и във връзка с това имам следните питания:

1. Когато изкупуваме кола от физическо лице, но по договор не му плащаме ефективно колата по банкова сметка, а посочената сума е предмет на допълнително споразумение - например с тази сума той си взема друга кола на лизинг от нас - това изкупуване подлежи ли на деклариране?

2. Автомобил, който е бил на лизинг при нас на съответно физическо лице, е прехвърлен нотариално - 2013 г., сега фирмата изкупува обратно този автомобил от въпросното физическо лице - това изкупуване декларира ли се?

3. Автомобил, купен от адвокат има фактура, издадена от адвоката - подлежи ли на деклариране?

4. Автомобил, купен в брой от физическо лица от фирмата ни, след това фирмата го изкупува обратно от физическото лице. Не му превеждаме пари, а с парите от обратното изкупуване той си купува нов автомобил в брой от фирмата - това изкупуване подлежи ли на деклариране?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Деклариране на покупко-продажби на автмобили

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x