Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Деклариране на доходи на СОЛ в ГДД по чл. 50 от ЗДДФЛ

Бойчо Момчилов Отговор, предоставен от
Бойчо Момчилов
Въпрос:

Самоосигуряващо лице през 2017 г. е получило доходи, както следва, от:

1. Доброволно здравно осигуряване по чл. 38, ал. 8 от ЗДДФЛ; удържан е данък в съответствие с ползваното данъчно облекчение по чл. 19 от ЗДДФЛ. Доходът е с източник България. Включва ли се този доход в декларацията по чл. 50 от ЗДДФЛ?

2. Застрахователни посреднически услуги - като в служебната бележка, издадена от дружеството платец, е отбелязана удържана вноска за здравно осигуряване, декларирана с декларация обр. 1 от Наредба Н-8 от 29.12.2005 г. В кое приложение от ГДД по чл. 50 от ЗДДФЛ трябва да бъде отразена удържаната вноска за здравно осигуряване?

3. Чуждестранно юридическо лице за извършени услуги от самоосигуряващото се лице в качеството му на дистрибутор на продукти на чуждестранната компания. Издадено е удостоверение от чуждата компания за получената „брутна сума“ на дохода получен през 2017 г. В кое приложение от ГДД по чл. 50 от ЗДДФЛ трябва да се включи този доход и съответно с какъв надлежен документ следва да се удостовери този доход с източник чужбина?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Деклариране на доходи на СОЛ в ГДД по чл. 50 от ЗДДФЛ

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x