X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Декларация по чл. 201 от ЗКПО за данък дивидент на местно ЮЛ

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

В края на миналия месец разпределихме данък дивидент на местно юридическо лице, което участва в капитала на дружество, като лицето също е и МОЛ. Това обстоятелство бе декларирано в декларацията по член. 201 от ЗКПО. Начислихме и 5% данък. Правилно ли е отразено това разпределение в декларацията по чл. 201?  Правилно ли сме начислили данъка? Ако отговорът на втория въпрос е отрицателен, бихте ли ни дали съвет какъв документ към НАП да подадем за корекция на неправомерно начисления данък? 

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Декларация по чл. 201 от ЗКПО за данък дивидент на местно ЮЛ

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, желая да получавам информация за продуктите, услугите, новостите и т.н., които РС Издателство и Бизнес Консултации предлага. Условия на сайта Информационна бележка

x