Portalschetovodstvo.bg
Продукт с марка Rentrop & Straton
обновен на 29 Юли 2014
Търсене на статия   Вид на статия
 Сфера Поле

...или използвайте търсачката Разширено търсене
Потребителско име
Парола
Запомни ме
Portal Trznormativi

Facebook RSS Feeds Изпрати по имейл Увеличи шрифта Намали шрифта Шрифт по подразбиране

Дарение на недвижим имот

Пламен Андреев, на 12-Март-2012

Tags: ЗДДФЛ, дарение, недвижим имот

Въпрос: През настоящата (2011) година от физическо лице е получено дарение на недвижим имот /апартамент/ от неговите родители. Това облагаем доход ли е за лицето и колко време след това ще може да продаде имота без да дължи данък за прихода от продажбата?


Забележка: Отговорът може да бъде видян само от регистрирани потребители. натиснете тук! за да се убедите в полезността на отговорите на експертите PortalSchetovodstvo.bg

Влез в акаунта

Потребителско име:
Парола:
Запомни ме

Защо да се регистрирате?

  • Над 95 експерта са на Ваше разположение 24/ 7/ 365!
  • Имате достъп до база данни на 490 въпроси и отговори по темите Счетоводство, ДДС, Данъчно облагане и такси, Регистриране на фирми.
  • Цялата информация в портала е на Ваше разположение по всяко време и където и да се намирате!
  • Пълен достъп до портала+персонално консултиране сега ще Ви струва само 0.80 лева/ ден, с включен ДДС.
  • Съвети от експерти PortalSchetovodstvo.bg

Регистриране на акаунт


 

Регистрирайте се или попълнете полетата за влизане в акаунта за да получите достъп до отговорите към тази статия
Дарение на недвижим имот

Добави тази статия към своя сайт
Бюлетин PortalSchetovodstvo.bg
Бъдете информирани за всички решения, които нашите експерти дават. Абонирайте се СЕГА за PortalSchetovodstvo.bg Бюлетин, и вземете подарък: Специален доклад "Данъчно облагане и такси 2014 – 17 казуса "!!

  Да, желая да получавам информация за продуктите, услугите, новостите и т.н., които Rentrop & Straton предлага. Условия на сайта Информационна бележка



Подобни статии


     » Доход от наем по сключен договор с пенсионер 
     от Елена Илиева, 17-Юни-2014
     » Въпроси и отговори » Данъчно облагане и такси » ЗДДФЛ

     » Документиране на доход от наем на ФЛ 
     от доц. Светлозар Стефанов, 14-Март-2014
     » Въпроси и отговори » Данъчно облагане и такси » ЗДДФЛ

     » "Държавна парична награда за особени заслуги към българската държава и нациятa" и данъчното ѝ определение 
     от Росен Атанасов, 13-Септ-2013
     » Въпроси и отговори » Данъчно облагане и такси » ЗДДФЛ

     » Справка по чл. 73 от ЗДДФЛ на електронен носител 
     от Павел Йончев, 05-Септ-2013
     » Въпроси и отговори » Данъчно облагане и такси » ЗДДФЛ

     » Данъчна стойност на имуществото към момента на заличаване на едноличния търговец от търговския регистър при преминаването му към физическото лице - собственик 
     от Павел Йончев, 05-Септ-2013
     » Въпроси и отговори » Данъчно облагане и такси » ЗДДФЛ