Portalschetovodstvo.bg
Продукт с марка Rentrop & Straton
обновен на 23 Април 2014
Търсене на статия   Вид на статия
 Сфера Поле

...или използвайте търсачката Разширено търсене
Потребителско име
Парола
Запомни ме
http://spisanie.spetsializiranainformatsia.bg

Facebook RSS Feeds Изпрати по имейл Увеличи шрифта Намали шрифта Шрифт по подразбиране

Данък върху доходите от дивидент

Росен Атанасов, на 09-Май-2012

Tags: ЗДДФЛ, дивидент, данъчна декларация

Въпрос: ЕООД има за последните 8 години натрупана неразпределена печалба. През месец октомври 2011 година взема решение да си разпредели дивидент. Кога ще се внесат 5% данък, кога ще го декларира управителят по чл. 50? Какви са задълженията на дружеството по ЗДДФЛ?


Забележка: Отговорът може да бъде видян само от регистрирани потребители. натиснете тук! за да се убедите в полезността на отговорите на експертите PortalSchetovodstvo.bg

Влез в акаунта

Потребителско име:
Парола:
Запомни ме

Защо да се регистрирате?

  • Над 95 експерта са на Ваше разположение 24/ 7/ 365!
  • Имате достъп до база данни на 444 въпроси и отговори по темите Счетоводство, ДДС, Данъчно облагане и такси, Регистриране на фирми.
  • Цялата информация в портала е на Ваше разположение по всяко време и където и да се намирате!
  • Пълен достъп до портала+персонално консултиране сега ще Ви струва само 0.80 лева/ ден, с включен ДДС.
  • Съвети от експерти PortalSchetovodstvo.bg

Регистриране на акаунт


 

Регистрирайте се или попълнете полетата за влизане в акаунта за да получите достъп до отговорите към тази статия
Данък върху доходите от дивидент

Добави тази статия към своя сайт
Бюлетин PortalSchetovodstvo.bg
Бъдете информирани за всички решения, които нашите експерти дават. Абонирайте се СЕГА за PortalSchetovodstvo.bg Бюлетин, и вземете подарък: Специален доклад "Данъчно облагане и такси 2014 – 17 казуса "!!

  Да, желая да получавам информация за продуктите, услугите, новостите и т.н., които Rentrop & Straton предлага. Условия на сайта Информационна бележка



Подобни статии


     » Документиране на доход от наем на ФЛ 
     от доц. Светлозар Стефанов, 14-Март-2014
     » Въпроси и отговори » Данъчно облагане и такси » ЗДДФЛ

     » "Държавна парична награда за особени заслуги към българската държава и нациятa" и данъчното ѝ определение 
     от Росен Атанасов, 13-Септ-2013
     » Въпроси и отговори » Данъчно облагане и такси » ЗДДФЛ

     » Справка по чл. 73 от ЗДДФЛ на електронен носител 
     от Павел Йончев, 05-Септ-2013
     » Въпроси и отговори » Данъчно облагане и такси » ЗДДФЛ

     » Данъчна стойност на имуществото към момента на заличаване на едноличния търговец от търговския регистър при преминаването му към физическото лице - собственик 
     от Павел Йончев, 05-Септ-2013
     » Въпроси и отговори » Данъчно облагане и такси » ЗДДФЛ

     » Срок за внасяне на данъка по ЗДДФЛ при положение, че не възниква задължение за внасяне от платеца на дохода 
     от Николета Димитрова, 02-Септ-2013
     » Въпроси и отговори » Данъчно облагане и такси » ЗДДФЛ