Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Данък при източника при покупка на трейлъри за международен превоз на товари

Алиция Профирова Отговор, предоставен от
Алиция Профирова
Въпрос:

Българско дружество с предмет на дейност международен транспорт и притежаващо лиценз за транспортна дейност наема от холандско дружество, регистрирано по ДДС в Холандия, трейлъри (ремаркета) за извършване на превози на товари. Дружеството от ЕС издава фактура на българското дружество за наем на тези трейлъри без начислен ДДС, а българското дружество съответно издава протокол по чл. 117 от ЗДДС и го отразява в дневниците на покупките и продажбите си. Тези трейлъри не влизат на територията на Република България, а се използват само и единствено на територията на други страни членки на ЕС. Трябва ли българското дружество да удържа данък при източника съгласно чл. 195 във връзка с чл 12, ал. 5, т. 2 от ЗКПО (доходи от наем на движимо имущество)? Ако трябва да се удържа данък при източника, може ли да се приложи СИДДО и за тези доходи да не се удържа данък при източника?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Данък при източника при покупка на трейлъри за международен превоз на товари

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x